Не добавляй годы к своей жизни, 

- добавь жизнь к своим годам!
Новости

У Харкові зіграно матчі Фіналу чотирьох Вищої ліги. Переможцем став місцевий Політехнік

У Харкові проходять матчі Фіналу чотирьох Вищої ліги. Зіграно матчі 1/2 фіналу, в яких визначилися фіналісти турніру.
У першому поєдинку кіровоградський Золотой Век переміг южненський Хімік-2. Вирішальною стала перевага кіровоградців у третій чверті.
У другому матчі дня Політехнік впевнено обіграв МЛК у харківському дербі – 80:61.
Отже, в фіналі зіграють Золотой Век та Політехнік, а Хімік-2 та МЛК виборюватимуть третє місце.
ВИЩА ЛІГА
Фінал чотирьох
27 квітня
1/2 фіналу
Золотой Век (Кіровоград) – Хімік-2 (Южне) – 88:73 / статистика
Політехнік (Харків) – МЛК (Харків) – 80:61 / статистика
28 квітня
Матч за 3 місце
15:00 Хімік-2 (Южне) – МЛК (Харків)
Фінал
17:30 Золотой Век (Кіровоград) – Політехнік (Харків)
У Харкові зіграно матчі Фіналу чотирьох Вищої ліги. Переможцем став місцевий Політехнік, який у вирішальному поєдинку переміг кіровоградський Золотой Век – 80:67. Визначальною стала перевага харків’ян в другій чверті в 16 очок.
У матчі за третє місце друга команда Хіміка на характері вирвала перемогу в місцевої МЛК – 78:75. Перед заключною чвертю южненці програвали 11 очок. Однак ривок 8:0 дозволив повернутися в гру та повторити минулорічний "бронзовий" фініш.
ВИЩА ЛІГА
Матч за 3 місце
Хімік-2 (Южне) – МЛК (Харків) – 78:75 / статистика
Фінал
Золотой Век (Кіровоград) – Політехнік (Харків) – 67:80 / статистика

Головний тренер харківського "Політехніка", що виграв золоті медалі вищої ліги, Валентин Кулібаба (він є також віце-президентом Харківської обласної федерації баскетболу – ред.) розповів, чому його хлопцям вдалося досягти чемпіонства і яка мета для команди буде, чи вже є, наступною.

- Боротьба за чемпіонство цього річ нам вдалася. Ми і у регулярному чемпіонаті виграли, і у Фіналі чотирьох стали першими. Перемогти Золотий Вік було непросто – команда з Кіровограду має характер. Вони якщо кураж словлять під час гри і закидатимуть триочкові, від них можна очікувати чого завгодно. Наші суперники – добре збалансована команда, але оскільки її лідери грали фактично без замін, це зіграло з нею злий жарт. Тим більше, що дві гри поспіль для них були дуже напружені.

- А у вас глибина складу, ротація більші?
- Ми коли вели у рахунку, давали можливість основним гравцям відпочити по півтори-дві хвилинки, а інколи і більше. Якщо подивитися у протокол зустрічі, там має бути видно. Врешті решт ми зіграли однакову кількість часу з ними. Але якщо ми грали з паузами, то вони фактично без замін. Потім вони вже заміни робили. Скажімо, була одна з замін у них, у четвертій чверті, коли треба було нас наздоганяти, пресингу вати і йти ва-банк. Вони тоді почали робити заміни основних гравців, щоб дати їм можливість відпочити і перевести подих. Що б потім, як я це собі уявляю, за 2-3 хвилини здійснити ривок. Але коли відрив становить 15 очок – давати дві хвилини відпочивати, щоб потім спробувати відігратися, це промах.

- Кого можете виділити з ваших гравців? Хто проявив стабільність протягом сезону?
- Протягом сезону усю гру тягнула на собі переважно перша п’ятірка. Арабаджи, Рачняк, Михайлов, Козлов, Сайнієв. Дуже добре їм допомагав на замінах, особливо у кінцівці чемпіонату Сухар Діма. Ну і решта хлопців. Це молоді хлопці, семеро з них – 1997-го року народження. Вони в окремих епізодах, в окремих моментах виходили на паркет допомогти команді, як кажуть, постояти на ногах. Наприклад, у грі з Кіровоградом вийшов молодий хлопець 1997-го року народження, Борис Павленко, тримати Коров’якова. Звичайно ж, Коров’яков його як Бог черепаху розпатрав. Він нервував, переживав, боявся фол заробити. А це його наяривав. У підсумку нам це коштувало тільки тим, що вони трохи скоротили відставання. Потім коли ми виставили основного гравця, ми відновили розрив. Ось у цьому і йшла уся гра. Результат залежав не лише від майстерності гравців, а й від того, як тренери робил заміни. Мені так здається.

- Бачу, у вас з кадрами в команді усе гаразд. Є і молоді, і досвічені гравці.
- Так, трохи вдалося досягти поєднання молодості і досвіду. Але цього недостатньо. Якщо молодих підтягнути, тоді команда збалансується, а так поки що різниця відчутна.

- Зараз ви взяли золото вищої ліги. Яка мета наступна?
- Вперед і тільки вперед (сміється – ред.). Будемо думати про Суперлігу. А час покаже. Я не прихильник загадувати наперед. Працюватимемо над цим питанням. Серйозно працюватимемо.

- Як втілити у життя цю мрію?
- Просто брати і робити, як і усе інше. Ми цей сезон відіграли за дуже скромного фінансування. За дуже скромного. Думаю, що з восьми команд ми навіть до п’ятірки не увійдемо по фінансуванню.

- Тобто, вашою перемогою ви спростовуєте тезу, що гроші грають у баскетбол. Грають гравці?
- У нашому випадку я дуже радий за своїх хлопців, що вони проявили характер і так, дійсно, довели, що відданість клубу, місту, команді і їх дружба усередині колективу дає результат. Якщо ви подиветеся на нашу клубну статистику за останні 10 років – у нас ніхто не пішов з команди. Якщо і йшли, то це епізодичне явище, яке не мало продовження. Тому ці хлопці тримаються, вони працюють. Разом з ними ми створювали шкільну лігу, разом з ними ми студентську лігу проводимо. Разом з ними ми організовуємо чимало інших заходів, тренуємо маленьких дітей. У нас вже виникло таке клубне співтовариство. Нас дуже добре підтримує ректор , багато є друзів, спонсорів. Вони невеликі кошти виділяють, але тим не менш у потрібний момент, на фіналі, вони нас дуже підтримали. Для хлопців це також дуже приємно. Вони побачили, що є люди, які їм допомагають і їх підтримують.

- Призові отримали за перемогу?
- Так, і чималі.

- Хо ж ці герої, що вас підтримують?
- Ректор Національного Технічного Університету "Харківський політехнічний інститут" Сокол Євген Іванович, спонсор команди Андрій Смирнов (фірма Банкірський Дім) і народний депутат Анатолій Денисенко.

http://news.ukrbasket.net/news/7603/